Вівторок, 19.03.2024, 12:53
Вітаю Вас Гість | RSS

"Решетилівський художній професійний ліцей"

РЕШЕТИЛІВСЬКИЙ    ХУДОЖНІЙ    ПРОФЕСІЙНИЙ    ЛІЦЕЙ      ЗАПРОШУЄ НА НАВЧАННЯ
Меню сайту
Форма входу

Наша Історія

 

              Упродовж історичного розвитку людської спільності на шляху до формування української нації і національної культури ми , українці, вибороли раціональну організацію середовища життєдіяльності і забезпечення духовних запитів людини, створили особливу систему звичаїв , вірувань , світорозуміння.

               Сьогодні головним завданням є формування особистості на духовних надбаннях предків: утверджуючи нову духовність , продовжувати і розвивати  культурно – історичну національну спадщину , традиції з метою забезпечення вічності й безсмертя українського народу.

               Педагогічний та учнівський колективи Решетилівського художнього професійного ліцею вже багато років працюють над вивченням , пізнанням і збагаченням народної духовної і матеріальної-побутової культури українського народу. Кожне нове покоління людей вивчає досвід, нагромаджений попередниками , і одночасно вносить щось своє , нове , те , що актуально саме для їхнього часу і викликає інтерес у сучасників, намагаючись не зупинятися на досягнутому, а йти цим шляхом далі, передбачаючи майбутнє.

Решетилівський художній професійний ліцей продовжує бути центром української національної культури, готує висококваліфікованих фахівців. Колектив працює в умовах ринкової економіки та розвитку країни. Але культурна спадщина залишається в основі діяльності, у навчанні та вихованні.  Намагаємося передавати своїм вихованцям любов до обраної професії , повагу до історичного минулого України.

Особливу увагу приділяємо основній функції вишивки – оздобленню одягу і тканин для обладнання житла. Упродовж віків у кожному регіоні  України вироблялися своєрідні прийоми художнього вирішення одягових та інтер’єрних тканин. Є відмінності у місці розташування орнаменту, його величини, характерних особливостей мотивів, їх укладанні на площині композиції, колориті тощо. Навчаючи дітей, перевагу віддаємо полтавській вишивці, дуже давній за своїми витоками . Декоративні орнаментовані форми полтавської вишивки повніше відтворюють стиль українського бароко. Особливістю полтавської вишивки є виконання технікою «білим по білому» вишуканих за конфігурацією геометричних та стилізованих рослинними мотивами орнаментів.

 

 

         Для нас характерні: Декоративно – прикладне ткацтво

       З різнокольорових ниток пряжі  майстри – ткалі   на  ручних  і  механічних   ткацьких верстатах створюють декоративні тканини в техніці   народного  візерункового  ткацтва.      

      Барвисті   рушники  і  скатерті,  плахти  і  серветки,  панно, покривала, сумки і пояси, що  виконані  переборною  та  ремізною технікою,  прикрашають  сучасний  інтерєр і вишуканий одяг.

 

 

         Килимарство

       Майстрами, викладачами  і  учнями  ліцею створюються   традиційні  та  тематичні гобелени, килимові  вироби, що зачаровують красою , величчю , українською самобутністю та  неповторністю,  навіюють  думки  про історичне минуле  України і  роздуми  про  її майбутнє,  відтворюють  родинні  традиції ,  приносять затишок і спокій  в оселю, чарують душу  і  милують  око.

 

 

         Ексклюзивні вироби ручної вишивки

     Краса  навколишньої  природи  рідної  землі широко  відтворюється  у  народній  вишивці.   

      Ніжна біла вишивка на білому тлі  поетично мережить  тонкі  тканини   вишуканими  рос-линними і  геометричними мотивами, відтво-рюючи  особливості  мистецтва  і  культури  Полтавщини .  Щедро  ділиться  своїми знаннями  багата на традиції і народні звичаї  Україна,  яка   завдяки  своїм   різнобарвним кольорам  і неповторним символам дає нам можливість читати  чудо-вишиванки.

 

 

         Вишукана  і  елегантна  машинна    вишивка

     Сучасні промислові технології і ручну працю поєднує машинна вишивка, яка дарує нам не менш  разючі  своєю  оригінальністю, красою , самобутністю  і  вишуканістю вироби людської  фантазії  і  наполегливої  праці.  Так  народжується  стильний  молодіжний  одяг,    який уміло поєднує  в  собі  минуле  і  сучасність,       ламбрекени,  фіранки,  серветки,  доріжки, панно, постільний асортимент.

 

 

         Кравецтво та закрійна справа

     Вміння створювати або підбирати модель сучасного   одягу   та   майстерно   його виготовляти   власноруч  у  відповідності  з технічними умовами – це гордість майстра-кравця.

    Маючи початкову освіту "Кравця”, молодь розвиває і виявляє свої здібності у майстерні- закрійні, застосовуючи   здобуті знання, уміння і навики на практиці.  Тут і справжні вимогливі замовники , і складність завдань, і доросла відповідальність та сумління.

 

 

         Живопис

     Чарівні птахи і квіти виникають і оживають на папері, коли майстри – живописці створюють свої композиції.

      Вмінню прикрашати вироби декоративним розписом, виконувати настінний розпис чи олійний живопис, створювати власні живописні роботи, навчаються у ліцеї юнаки і дівчата, щоб милувати наші очі неповторними шедеврами польоту  своєї уяви чи  втілення реалії  життя.

 

Зазначимо, що 6 червня 2006 року Президент України Віктор Ющенко підписав Указ № 481/2006 «Про заходи щодо відродження традиційного народного мистецтва та народних художніх промислів в Україні», яким зокрема передбачається «...здійснити заходи щодо відродження національних мистецьких осередків та центрів народних художніх промислів, зокрема ... і в селищі Решетилівка...».

На виконання цього Указу та з огляду на необхідність збереження автентичності та унікальності народних промислів України, їх охорони та подальшого розвитку, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 15 червня 2006 року №336-р схвалено Концепцію Державної програми збереження, відродження і розвитку народних художніх промислів на 2006-2010 роки.

Сподіваємось, що спільними зусиллями народні промисли та ремесла в нашій Україні, будуть і надалі відроджуватись і розвиватись, а у вінку рукотворної краси України гідно сяятимуть решетилівські гобелени та вишиванки. Адже Полтавщина – це давній і відомий край народного мистецтва. Килимарство, вишивка, декоративне ткацтво, кераміка завжди складали неповторну красу полтавської землі. І одним із основних осередків народних промислів Полтавщини була, є, і буде Решетилівка, найбільший скарб якої – надбання майстрів художніх промислів.

Решетилівка у ХІХ-ХХ століттях – відомий центр народних художніх промислів, а Решетилівка ХХІ століття – це вже сучасний мистецький осередок, в якому плідно працюють художники і майстри народного мистецтва, відомі в культурному житті України та світу.

Тож, приїжджайте до нас в Решетилівку і ви помандруєте по осередках невмирущого народного мистецтва решетилівських майстрів та поринете у світ прекрасного!

 

Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Copyright RHPL © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz