П`ятниця, 26.04.2024, 03:59

Головна » 2013 » Жовтень » 23 » Тиждень ЖИВОПИСЦЯ (07.10.2013-11.10.2013)
Тиждень ЖИВОПИСЦЯ (07.10.2013-11.10.2013)

Художник перетворює світ у живопис,

віддаючи йому натомість своє тіло.

Моріс  Мерло – Понті

Нещодавно   святкували  своє   професійне  свято – День художника, всі  митці   України. Наш  Решетилівський    край повниться  творчими   людьми. Нам  можуть  позаздрити  інші, хто має можливість тільки   милуватися творами митців   нашої  Решетилівки,  а ми  з цими  людьми  не  лише  зустрічаємось  на   вулицях   селища, а і  щиро   спілкуємось, співпрацюємо  і  переймаємо   їхній   досвід.

Тож   з  нагоди  Дня   художника   у  Решетилівському   художньому  професійному  ліцеї   було  проведено  тиждень  професії «Живописець», адже   саме  тут  формуються   майбутні   володарі   пензля.

Всі   професії    , яких  ми  навчаємо,  пов´язані  з   художніми  промислами, тож у тижні  професії   брали  участь  усі  учні   ліцею.

Першого   дня   тижня заходи   були  розраховані  на  загальний  розвиток  підростаючого  покоління: бібліотекар   ліцею  Зінченко Л.Г. та майстри  виробничого  навчання   груп  «Живописець»  Шевчук П.П., Козлова В.В., Омельченко В.Б.  підготували   виставку  навчально-пізнавальної  літератури,  посібників, підручників, альманахів, альбомів, журналів, буклетів,  з   якими    могли  ознайомитися  всі    бажаючі. А  також  учні  мали  змогу  задати  питання  щодо   специфіки  професії  і  отримати   вичерпну  відповідь  від  майстрів .

Роботи   учнів   нашого  закладу   були  представлені у ЦКД  «Оберіг»   разом  із  роботами  інших  талановитих   людей  на  виставці  «Вересневі   мрії»,  тож  усі  бажаючі  мали  можливість   оцінити  художні  здібності учнів.

Та,  мабуть,  найбільше  припав  до  душі   захід,  який  відбувся  у  вівторок. Недарма ж у народі кажуть: «У  вівторок, щоб  був толок». Скільки  емоцій, вогників у очах , відкритих   від  уважності   ротиків  можна  було  споглядати  під  час  майстер-класу   майстра  гончарної  справи,  члена   Національної  спілки  майстрів  народного  мистецтва  України  Сергія   Івановича  Спасьонова!

Народився   майстер  у Харкові  , а всі   свої  знання  з  гончарства  здобував  майже  по  всьому  світу – в  Україні, Литві,  Польщі, Чехії, Сербії  та  Кіпрі.  Сергій  Іванович   у  творчій  роботі   віддає  перевагу   побутовому   посуду: горщикам, макітрам, глечикам,  кухликам, ринкам,  барилам.

Було  багато  охочих  спробувати  диво-глечик   або  миску  зробити  власноруч, що  викликало  не  абияке  захоплення, як  в учнів, так  і  у  дорослих.  Щедрими  оплесками  дякували  всі  присутні  майстру - гончару Спасьонову С.І.   зі   сподіваннями   , що  ще  не  один раз  стіни  нашого  закладу  гостинно зустрічатимуть   цю  світлу  душею і славну  своєю  працею  людину.   Наступні  дні  тижня  професії  несли  розважально-пізнавальний  характер з  елементами  прояву  практично-виробничих  умінь, знань і навичок  вихованців. Проходили  конкурси  плакатів «Моя  професія»,  конкурс -  виставка  «А  я   вмію  так!»,   де  учні  демонстрували  свої  захоплення  і  напрацювання,  що  виконувалися  в позаурочний  час; розв´язували  кросворди  і  демонстрували  зарисовки  та  готові  живописні  роботи.  Всім  переможцям  конкурсів  та  активним  учасникам  тижня  професії  «Живописець»  на  лінійці   було  вручено  призи, які   тісно  пов´язані   із  цією  професією.

Завершився   тиждень  днем  відкритих   дверей   у  навчальних   майстернях  живописців. Цього ж дня   гостинно  зустріла  Решетилівська  загальноосвітня  школа  І-ІІ ступенів майстра  в/н  Козлову В.В. , яка відвідала  виховну  годину   класного керівника Шумейко Т.В. у 9 класі, приурочену  творчим  людям   рідного краю, а також  провела   профорієнтаційну   роботу  серед  учнів  випускного класу.

І  як  продовженням  тижня    професії «Живописець»   стало  відвідуванням   учнями   ліцею   виставки  славної  мистецької  родини  Бабенків з Решетилівки,  що   проходила  у ЦКД  «Оберіг».

Усім   творчим  людям  хочемо побажати  творчого  натхнення,  міцного здоров´я  і  високих  досягнень,  а  майбутнім  творцям   пам´ятати  слова  Архипа  Івановича  Куїнджі  :  «Для   того, щоб  стати  хорошим   художником, треба навіть  спати з альбомом і олівцем. Треба  малювати і малювати з життя».

Голова методичної комісії живописців,

майстер в/н Решетилівського художнього

професійного   ліцею  Козлова В.В.

Переглядів: 787 | Додав: Viktor-lev | Рейтинг: 0.0/0
«  Жовтень 2013  »